petine arkadaş bul
pet arkadaş, bedava sayfa ve fotoğraf albümü


Safkan mı Yoksa Kırma Bir Köpek mi?
Tabi cins köpekler hakkında bilgi almak daha kolaydır, köpeğinizin geçmişi ve huyları hakkında huzurlusunuzdur. Peki, aslında bu o kadar da ehemmiyetli bir şey mi?

Cins köpekler hakkında bilgi edinmek daha kolaydır, çünkü bu sitedeki ırklar rehberi gibi birçok kaynaktan bilgi alabilirsiniz, çünkü cins köpekler özel olarak belli görevler için üretilmişlerdir. Ailenize katılacak olan köpeğinizi bunlar arasından seçmek daha kolay olacaktır.

Fakat, bazen bu aslında basit bir işi zorlaştırmak olabilir. çok fazla seçenek vardır, yapılacak ve düşünülecek çok ayrıntı vardır. Belki de almak istediğiniz cinsi derinlemesine inceledikten sonra size uygun olmadığına karar verirsiniz.

Cins bir köpek aramaktan sıkıldığınız bir an gelir. çok fazla bilgi edinir ve kararsız kalırsınız. Yine bir an gelir, köpeğin geçmişinin sizin için o kadar da önemli olmadığına karar verirsiniz ve kırma bir köpek alabilirsiniz. Belki dünyanın en safkan veya en bir şey köpeği olmayacaktır, bir terrierle mi yoksa retrieverle mi karıştığını hiçbir zaman bilemeyeceksiniz. Yine de kırma köpekler safkan kuzenleri kadar harikulade ev köpekleri olurlar.

Genellikle kendi cinsinin en iyi özelliklerini taşıyan köpekler birbirleriyle çiftleştirilerek yeni köpek cinsleri elde edilir. Bazen Labrodor cinsi köpeği kazara komşunun Avustralya çoban Köpeği\'yle çiftleştiğini sahipleri bilebilir, ama siz aldığınız kırmanın annesiyle babasını hiçbir zaman bilemeyebilirsiniz. Bir St. Bernard ile Retriever çiftleşmesiyle ortaya çıkan kırma köpeği olan bir arkadaşım vardı. St. Bernard iriliğinde ve onun renklerinde, ama tüyleri tıpkı Retriever gibi bir köpek ortaya çıkmıştı. Aslında, St. Bernard kadar büyük sayılmazdı, ama Retriever\'dan da büyüktü.

çok yumuşak huylu, yüzmeyi seven bir köpekti. Sonuç olarak hayvanın annesiyle babası bilindiği için huylarını anlayabiliyorduk. Faka tahmin yürütmek ve köpeğinizin özelliklerini kendinizin keşfetmesi de eğlenceli bir şeydir. İngiltere\'de Dogs Today adlı bir dergi, her ay bir kırma köpek hakkında okurların tahmin yürüttüğü yarışmalar düzenler. Bir sonraki sayısında köpeğin gerçek kökeni ortaya çıktığında, yapılan tahminleri bu sonuçla kıyaslamak oldukça eğlenceli olur.

Aslında safkan ya da kırma köpeğiniz olduğunda biri diğerinden daha iyi olacak diye bir şey yoktur. Her iki türlüsü de sonuçta köpektir. önemli olan yaşam tarzınızın köpeğinizin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığının tahlilidir. Aşırı titiz bir insansanız, köpek de çok tüylü çıkarsa sorunlar başlar.

Sonuçta her köpeğin hak ettiği ve ihtiyacı olan şekilde bakılması gerekir. Köpeğinize zaman ayırıp ilgi göstermeniz kesindir. İyi bir cinsin karışımı, sadece bazı soyların devamı için önemlidir. Köpekler bunun farkında değildir. Onlar için önemli olan, liderleri kabul ettikleri sahipleridir.


Kaynakça ve Uyarılar
Pet Kütüphanesi, bilgilerinden yararlanmamıza izin veren kaynaklarına teşekkür eder, dikkat kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. (kullanım koşulları | kaynakça bilgileri)©2006-2018, Evcil Kütüphane - Hakkında - Kullanım Koşulları - Yardım Edin
Evcil Kütüphane'deki bilgileri ancak kaynak göstererek ve ticari amaçlar dışında kullanabilirsiniz, hırrr...
Destekliyoruz: Petburada.com (0.058)