petine arkadaş bul
pet arkadaş, bedava sayfa ve fotoğraf albümü


İngiliz çoban Köpeği

Nazik, duygulu, sevimli ve çocuklara karşı çok duyarlıdır. İngiliz çoban Köpeği\'nin tüylerinde düğümlenmeyi önlemek için sık fırçalanması gerekir, tüy bakımına özen gösterilmelidir.

Neler Yapar?
Başarılı bir çoban köpeğidir. Bekçi köpeği, kızak köpeği, avı bulup getiren köpek, insana eşlik eden köpek olarak da kullanılır. çocuklarla arası özellikle iyidir.

Kökeni
Kökeni bilinmemektedir. Bu konuda üç ayrı görüş vardır. Birinci görüş, bu köpek Baltık bölgelerinden gemiyle İngiltere\'ye getirilen Owtchar adında sık tüylü Rus köpeğinden türemiştir. İkincisine göre, bu cins Briard ve Bergamasco ile yakın akrabadır. üçüncü bir görüşe göreyse bu cins, Barbone ve Deerhund (Geyik Avcısı) ile yakın akrabadır.

İngiliz çoban Köpeği, diğer isimlerinden de (bobtail) anlaşılacağı gibi kuyruksuzdur. Eski zamanlarda hayvan tüccarlarının köpekleri vergiden muaf tutuluyor ve yaptıkları işi belirtmek üzere köpeklerinin kuyrukları kesiliyordu. Bazı yavrular kuyruksuz doğar, kuyrukları varsa, ilk mafsaldan kesilmesi uygun olur.


Kaynakça ve Uyarılar
Pet Kütüphanesi, bilgilerinden yararlanmamıza izin veren kaynaklarına teşekkür eder, dikkat kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. (kullanım koşulları | kaynakça bilgileri)©2006-2018, Evcil Kütüphane - Hakkında - Kullanım Koşulları - Yardım Edin
Evcil Kütüphane'deki bilgileri ancak kaynak göstererek ve ticari amaçlar dışında kullanabilirsiniz, hırrr...
Destekliyoruz: Petburada.com (0.014)