petine arkadaş bul
pet arkadaş, bedava sayfa ve fotoğraf albümü


Her Yönüyle Köpek Eğitimi Püf Noktaları ve İpuçları
En yaramaz köpeği bile birçok oyun bilen iyi huylu bir köpeğe dönüştürmenin yolları...

Köpek eğitimi kitabını baştan sona kadar ya da yalnızca bilgi edinmek istediğiniz konularla ilgili Ek Bilgi, önemli, Dikkat ve Sorular başlıklarını okuyabilirsiniz. Köpek eğitimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi püf noktaları ve ipuçlarıyla birlikte sunuyor.

Editörün Notu*
(4 yıldız)

Kitabın yazarı Gerilyn J. Bielakiewicz, Canine üniversitesi kurucularındandır. MA, Malden\'deki bir köpek eğitimi okulunda uzman olarak çalışmaktadır. Bielakiewicz, Pet Dog Trainers ve uluslararası Therapy Dogs derneklerinin üyesidir. Hayatının yarısını köpeklerle birlikte geçirdikten sonra köpeklerin insanlar için en büyük hediye olduğu sonucuna varmış. Kitap içerik olarak eğitim için püf noktaları (istenmeyen davranışı kontrol altına almak, tuvalet eğitimi, zille eğitim, tasma kayışı kullanmak, cinse özgü davranış problemlerini çözmek, cezalandırmaktan kaçınmak,..vs) ve eğlenceli oyunlarla (telefonu getir, beni öp, denizde av, dans et, uzaktan kumandayı bul,..vs) bezenmiş akışkan bir dile sahip.

Kitaptan örnekler

Neden "Beceri" öğretmeli? (Bölüm 1)
Hayvanlarının ailenin bir parçası olduğunu düşünen bütün köpek sahiplerinin vazgeçilmezi ona beceriler, oyunlar öğretmektir. Bir köpeği eğitmek tıpkı diğer ilişkiler gibidir; bir yandan kurallar ve sınırlar koymak (neler kabul edilebilir neler edilemez), diğer yandan köpeğinize ondan neler beklendiğini öğretmek ve son olarak da birlikte zaman geçirerek birbirinin varlığından zevk almayı öğrenmek. (sayfa 1)

Gösterişli Beceriler (Bölüm 8)
Herkesin içinde biraz gösteriş yapma, caka satma duygusu vardır ve köpekler de bu konuda insanlardan hiç de farklı değillerdir. Köpekler bizi güldürmeyi severler ve yaptıkları maskaralıklar ---cög---unlukla bizi eğlendirir, ayrıca gündelik yaşamın streslerinden de uzaklaşmamızı sağlar. Köpeğinizle çalışmak için zaman ayırmanız, onunla olan sevgi bağınızı güçlendirdiği gibi iletişim kurma becerilerinizi de artırır. Köpeğiniz becerileriyle fiyaka yapmaya bayılacaktır. (sayfa 91)

Arzu Edilen Davranışlar İçin Eğitim (Bölüm 11)
Davranış problemleri üzerinde çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta, köpeğinizin ortadan kaldırmaya çalıştığınız davranışının yerine ne yapmasını istediğinizi önceden planlamaktır. Yanlış davranışı kalıcı bir biçimde yok etmek istiyorsanız, yerine doğru davranışı yerleştirmelisiniz, aksi takdirde hiçbir sahici de---gıs---iklik elde edilemez. (sayfa 133)

Tuvalet Problemi (Bölüm 14)
Tuvalet problemleri, sahiplerinin köpeklerini gözden çıkarıp hayvan barınağına terk etmelerinin en başta gelen nedenini oluşturmaktadır. Bir köpekle sahibi arasındaki bağı, halının üzerindeki bir gölcük ya da dışkı kümesinden daha kolay zedeleyecek başka bir şey yoktur. Köpekler do---güs---tan gelen bir tuvalet içgüdüsüne sahiplerdir; uyudukları yerle tuvaletlerini yaptıkları yeri ayrı tutarlar. O halde bu içgüdüyü kendi lehimize kullanarak tuvalet problemlerini çözme imkanımız vardır. (sayfa 175)

Uzağa Kaçma (Bölüm 16)
Seslenildiğinde geri gelmeyen köpekler, size geri dönmeyişlerinin bir karşılığı olduğunu düşünürler. Eğer yanınızdan kaçarlarsa ve yiyecek, oynayacak, içinde yuvarlanacak bir şeyler bulurlarsa kaçmanın önemli ödülleri olduğunu düşüneceklerdir. Bu durumda geri dönüp sizinle birlikte olma güdüleri pek güçlü olmayacaktır. (sayfa 203)

İnsanların üzerine Sıçrama (Bölüm 17)
Köpek sahiplerinin uğraşmak zorunda kaldıkları ortak problem olan köpeklerinin insan üzerine sıçramasıdır. Bazen bu sıçramalar öyle bir hale gelir ki sıçrama tutkununun sahibi bir süre evine ziyaretçi kabul edemez olur. Bazı türlerin doğasında sıçramaya yatkınlık olabilir ama yinede köpeğiniz hem evde hemde insanlar arasındayken daha kabul edilebilir bir şekilde davranmalıdır. (sayfa 215)

Künye
Kitabın özgün adı: Everthing Dog Training and Tricks Book
Yazarı: Gerilyn J. Bielakiewicz
çeviri: Fikret Topallı
Redaksiyon: Sarp Bengü
Yayına Hazırlık: Selen Y. Kölay, Zeynep Kopuzlu
Sayfa Düzeni: Irmak Reklam
Kapak Tasarım: Mehmet Yaman
Baskı: özkan Matbaacılık ve Gazetecilik Ltd.
Yayınevi: Arkadaş

Arka Kapak Yazısı
Köpeği olan herkesin bildiği gibi, bir köpeğin eğitimi için oldukça uzun bir süre ve emek gereklidir. Bir de köpeğinizin çeşitli oyunlar ve numaralar yapmasını istiyorsanız, daha çok çaba harcamanız gerekir. Her Yönüyle Köpek Eğitimi kitabında, Caninne ünversitesi kurucularından ve köpek eğitim uzmanı Gerilynn J.Bielakiewicz, köpeğinizin kazanabileceği tüm becerileri ona nasıl öğreteceğinizi açıklıyor. Her Yönüyle Köpek Eğitimi kitabı ile hem köpeğiniz hem de siz, öğrenirken eğleneceksiniz.

şimdi Satın Alın
- yenisayfa
- hepsiburada.com
- IdéEFIXE
- tnn.net

* Editörün notu 5 yıldız üzerinden verilir, bu değerlendirmede temel kriter kitabın içeriğidir, bununla beraber baskı-fotoğraf kalitesi, çevirinin doğruluğu, anlatımın akıcılığı gibi kriterler de önemlidir. 5 yıldızlı kitapları pişman olmadan hemen satın alabilirsiniz, tek yıldızlı kitaplar içinse tam tersi geçerli, ancak sıkı bir kitap koleksiyoncusuysanız alın deriz.


Kaynakça ve Uyarılar
Pet Kütüphanesi, bilgilerinden yararlanmamıza izin veren kaynaklarına teşekkür eder, dikkat kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. (kullanım koşulları | kaynakça bilgileri)©2006-2018, Evcil Kütüphane - Hakkında - Kullanım Koşulları - Yardım Edin
Evcil Kütüphane'deki bilgileri ancak kaynak göstererek ve ticari amaçlar dışında kullanabilirsiniz, hırrr...
Destekliyoruz: Petburada.com (0.024)