petine arkadaş bul
pet arkadaş, bedava sayfa ve fotoğraf albümü


En Güzel Köpek Hikayeleri
Saygılı köpekler, sadık köpekler, asi köpekler, hatta danseden köpekler...

Kitap, Eric Parker, O. Henry, James Herriot, Sir Hugh Walpole, Samuel A. Derieux, Jack London, Anatole France, Sir Arthur Bryant, Rudyard Kipling, P. G. Wodehouse, Joyce Stranger, James Douglas, Kenneth ve Anna Roberts, Jerome K. Jerome, Albert Payson Terhune, Cecil Aldin, W. H. Hudson, Alexander Woollcott, G. K. Chesterton, Colette, Jilly Cooper, Virginia Woolf'un öykülerinden veya romanlarının bir bölümünden yapılan alıntılardan oluşuyor.

Editörün Notu*
(3.5 yıldız)
Yatmadan önce her gün bir öykü okunsa, bu hesapla yirmi iki öyküden yirmi iki gün eder. çeviride bazı mantık hatalarının yapıldığını söylemeden geçemem, mesela aşağıda kitaptan örneklerde "Yolunda Gitmedi" adlı hikayeden yapılan alıntıda bu görülebilir. Hollywood önce övülüyor, fakat neden sonra yerilmiş gibi devam ediliyor. Yanlış anlaşılmak istemem, eleştirim kitabın içindeki hikayelere değil, derlemenin çeviri ve baskısı üzerine.

Kitaptan örnekler
Kimse konuşmuyordu, Thornton'un blöfü, tabi eğer blöfse görülmüştü. Yüzüne hücum eden kanı duyumsuyabiliyordu. Buck'ın beşyüz kiloyu hareket edip taşıyacağına kendisi de emin değildi. Tam yarım ton! Bu büyüklük onu dehşete düşürdü. Buck'ın gücüne güveniyordu ve onun böyle bir yükü taşıyabileceğini sık sık aklından geçirmişti, ama şimdiye dek bu olasılıkla yüz yüze gelmemişti hiç. Bir düzine adam, gözlerini ona dikmiş sessizce bekliyorlardı. üstelik ne onun, ne de Hans ve Pete'in bin doları yoktu. Sayfa 79. (Jack London, Bir Adamın Sevgisi Uğruna)

Hollywood köpekler için güzel bir yerdir. En azından Beverly Hills kesinlikle öyle. Hollywood, genel olarak kendine saygısı olan hiçbir köpeğin yaşamayacağı zararlı bir yer, ama Beverly Hills çok farklı: İç karartıcı çöldeki tek bir vahaya benziyor. Evlerin belirli aralıklarla sıralandığı bir dizi paralel yoldan oluşan şirin bir yer burası. Her evin önünde, çite gerek duyulmadan kaldırıma kadar uzanmış bir çim tarhı bulunur; her çimenlikte de bir köpek Yoldan geçerken her köpek çimenliğin ucuna dek gelir ve sizinle sohbet eder. Sayfa 141. (P.G. Wodehouse, Yolunda Gitmedi)

öncelikle melez köpek yarışmaları sadece yardım amacıyla düzenlenmelidir, ama başarılı bir yarışma için melez köpeklerin dışında bir şeyler de gerekir. Bunlardan ilki, güçlü bir espri anlayışına sahip bir sunucudur. Ring, çok büyük olmamalıdır, çünkü başarılı bir yarışma çok samimi bir olaydır ve sunucunun baştan sona dek seyircilerle yakın ilişkide olması gerekir. Sayfa 234. (Cecil Aldin, Haydi Bir Melez Köpek Yarışması Düzenleyelim)

Künye
Yazar: Derleme
çeviren: Taylan Bilgiç
304 sayfa, Arion Yayınevi, 2. Basım, Eylül 1997

Arka Kapak Yazısı
Saygılı köpekler, sadık köpekler, asi köpekler, hatta danseden köpekler...

Hepsini bu derlemede bulacaksınız. Labradorlardan Spanyellere, Bulldoglardan çoban köpeklerine dek yirmiden fazla çok özel köpek. Gerald Durrell'in dediği gibi, köpeksiz bir yaşam eksik bir yaşamdır.

Jack London, Colette, Virginia Woolf, Rudyard Kipling, Jilly Cooper ve bu derleme için özel bir hikaye yazan Joyce Stranger gibi sevilen yazarlara ait bu sevimli hikayelerde Montmorency, Trick Woo, Comet, Dandy ve diğerleriyle tanışacaksınız.

şimdi Satın Alın
- www.yenisayfa.com
- www.ideefixe.com
- www.kitapyurdu.com

* Editörün notu 5 yıldız üzerinden verilir, bu değerlendirmede temel kriter kitabın içeriğidir, bununla beraber baskı-fotoğraf kalitesi, çevirinin doğruluğu, anlatımın akıcılığı gibi kriterler de önemlidir. 5 yıldızlı kitapları pişman olmadan hemen satın alabilirsiniz, tek yıldızlı kitaplar içinse tam tersi geçerli, ancak sıkı bir kitap koleksiyoncuysanız alın deriz.


Kaynakça ve Uyarılar
Pet Kütüphanesi, bilgilerinden yararlanmamıza izin veren kaynaklarına teşekkür eder, dikkat kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. (kullanım koşulları | kaynakça bilgileri)©2006-2018, Evcil Kütüphane - Hakkında - Kullanım Koşulları - Yardım Edin
Evcil Kütüphane'deki bilgileri ancak kaynak göstererek ve ticari amaçlar dışında kullanabilirsiniz, hırrr...
Destekliyoruz: Petburada.com (0.019)