petine arkadaş bul
pet arkadaş, bedava sayfa ve fotoğraf albümü


Kedi(20)
Pet Kütüphanesi, veterinerlerin de yararlandığı bir evcil hayvan kütüphanesidir. Kütüphanemizde farklı görüşlerdeki makalelere de yer verilerek petler için en iyisi hedeflenmektedir.
Artık Bir Kedim Var(0)
Kedi Bakımı(2)
Kedi Beslenmesi(2)
Kedi Eğitimi(1)
Kedi İpuçları(2)
Kedi Sağlığı ve Anatomisi(8)
Kedi Seçmek(0)
Kedi Yarışmaları(0)
Kedide üreme(4)
Kedimle Seyahat(1)
Kedinin Kökeni(0)


Kedilerde Doğum Sonrası Dönem ve Yeni Doğan Yavrular
Gebeliğinin 9. haftasından itibaren dişinin aktivitesi düşer ve doğumunu yapmak için sakin ve sessiz bir yer arar.
Hamile (Gebe) Kedilerde Temel Beslenme
Hamile (Gebe) kedilerin temel beslenme ihtiyaçları ve bunların formule kalori hesaplı halleri
Kedi Hamilelik Süresi ve Tanımı (Kedilerde Gebelik)
Kedinin gebe kaldığı nasıl anlaşılır, gebelik tanısı, kedilerde ortalama gebelik süresi ne kadardır?
Kedi Üreme ve Kızgınlık Dönemi
Dişinin kızgınlık ya da dönem olarak da adlandırılan bu ilk östrusu hayvanın ırkına va mevsime bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Kediyle Tatil ve Seyahat
Tatil zamanı yaklaşınca en sevdiğim sahne kedilerimin günlerce süren bavul kavgaları oluyor. Daha bavulu çıkarmak için elimi atınca yüzlerinde hem muzip hem de tedirgin bir ifade beliriyor.
Ev Hayvanlarınız İçin İlk Yardım Seti ve Yapmanız Gerekenler
İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da ilk yardım ve kuralları vardır. İlk yardım konusunda ne kadar bilgiliyseniz ve bilginizi soğukkanlılıkla uygulamaya sokabilirseniz o canlının hayatını kurtarma şansınız o kadar artar.
Kedi ve Köpekler Neden Ot Yerler ?
Yıllar boyunca uzmanlar köpeklerin karnı ağrıdığından mı ot yedikleri ve kustuğu, yoksa ot yedikten sonra mı kusma ihtiyacı duyduğunu araştırmışlardır.
Evde Hayvan Bakan çocuklar Düşük Alerji Riski Taşıyorlar
Evlerinde kedi veya köpekle büyüyen çocukların sıradan allerjik reaksiyonlar gösterme riski bazılarında % 50 lere varan oranlarda düşük oluyor. Bu şaşırtıcı bulgu yüzlerce çocuğun doğumlarından 7 yaş civarına gelene kadar yapılan araştırmaların neticesi olarak ortaya çıktı.
Yaz Aylarında Pet Sahiplerinin Dikkat Etmesi Gereken Konular
Yaz'a merhaba dediğimiz şu günlerde sıcak havaların başlamasıyla birlikte sık yaşanılan ve petiniz için önem taşıyan problemlerin ilk sıralarında yer alan paraziter problemler ve ısı çarpmaları zaman zaman ciddi sonuçlar yaratabilir.
Kedi ve Köpeklerde Tırnak Bakımı
Anatomik olarak parmak uçlarında yer alan ve işlev olarak insanlarda olduğu kadar kedi ve köpeklerde de önem taşıyan tırnakların korunması ve düzenli olarak bakımının yapılması gerekir.
Kedilerde Banyo
Normalde kediler kendilerini devamlı yalayarak temizlerler. Bu yüzden köpekler gibi zaman zaman da olsa yıkanmaya (medikal problemler dışında) ihtiyaç göstermezler.
Pire Ve Neden Olduğu Hastalıklar
Bilimsel olarak Ctenocephalides olarak adlandırılan pireler, Arthropoda (Eklem bacaklılar) türüne ait kanatsız, zıplayabilen ve kan emen dış parazitler olarak tanımlanabilir.
Organik Fosforlu İnsektisidler İle Zehirlenme
Veteriner hekimlikte ve tarımsal mücadelede kullanılan asuntol, neguvon, diazinon, malathion vb. alkil fosfataz ve fosforik asit türevi olan antiparaziter ilaçların alınmasına bağlı olarak şekillenir.
Genel Bilgi
Zehirin tanımlaması konusunda günümüze kadar araştırmacılar ve bilim adamları arasında pek çok fikir ayrılığı oluşmuş ve farklı tanımlamalar yapılmıştır.
Petlerde Kan Grupları
Kanın temel öğelerinden olan alyuvarların yüzeyinde yüksek sayıda protein ve kompleks karbonhidrat antijenleri bulunur. Bazı antijenler bütün türlere ait bireylerin alyuvarlarında bulunurken, bazı antijenler ise genetik olarak ayrılır ve bir türe ait tüm bireylerden bir kısmında bulunur.
Kedi ve Köpeklerde Ağızdaki Tümöral Oluşumlar
Kedi ve köpeklerde ağız boşluğunda iyi ve kötü huylu olabilen tümöral oluşumlara sıkça rastlanılmaktadır.
Kedi ve Köpeklerde Anal Kese Hastalıkları
Exokrin bir salgı bezi olan anal keseler iki adet olup anüsün her iki tarafında ve anüsten biraz daha aşağıda yer alır. Akıtıcı bir kanalla anüsün başlangıç, rektumun ise son bölümünden dışarıya açılan bu bezden salınan sekrasyon dışkının rahat bir şekilde dışarıya çıkışını sağlar.
çılgın Kediyle Yaşamak
Bazı kediler do---güs---tan sinirlidir. Sabah afyonu patlamamış ya da bir bardak çay içmeden sosyalleşemeyen huysuz insanlara benzerler.
1©2006-2018, Evcil Kütüphane - Hakkında - Kullanım Koşulları - Yardım Edin
Evcil Kütüphane'deki bilgileri ancak kaynak göstererek ve ticari amaçlar dışında kullanabilirsiniz, hırrr...
Destekliyoruz: Petburada.com (0.020)